1. START
  2. AKTUALNOŚCI
  3. KONKURSY
  4. ORGANIZACJA
  5. KONTAKT

STOWARZYSZENIE " WIELKI MAŁY UŚMIECH "

Aktorskie wprawki podopiecznych Stowarzyszenia Wielki Mały Uśmiech


W minioną sobotę, 25 października, o godzinie 11 rano, na zaproszenie Prezesa Andrzeja Mendyka podopiecznych Stowarzyszenia WMU odwiedzili aktorzy z gnieźnieńskiego Teatru im. Aleksandra Fredry.
Zawsze na naszych sobotnich spotkaniach panuje rejwach i wesoła atmosfera, jednakże – jak opowiedział nam pan Andrzej Mendyk – minionej soboty było chyba jeszcze weselej niż zazwyczaj. Tę radosną atmosferę podopiecznym Stowarzyszenia zapewnili goście z teatru, panie Justyna Polkowska i Jolanta Skawina oraz pan Andrzej Malicki.
Doświadczeni aktorzy nadzwyczaj szybko nawiązali wspaniały kontakt z dziećmi i już po zaledwie kilku minutach wszelkie lody zostały przełamane, a roześmiani podopieczni Stowarzyszenia bardzo chętnie dali się przekonać do wzięcia aktywnego udziału w inscenizacjach wierszy Jana Brzechwy.
Znane i cenione utwory poety, jak np. „Na Wyspach Bergamutach”, „Pan Hilary”, „Na straganie”, czy też „Entliczek-pentliczek” zostały przedstawione w bardzo zabawny sposób, przy entuzjastycznym udziale małych aktorów. W ten sposób dzieci uczą się wierszyków, poznają otaczający świat, ale przede wszystkim doskonale się bawią i integrują tak ze sobą, jak i innymi ludźmi, co zwiększa ich pewność siebie w kontaktach z osobami spoza naszej grupy – wspomina Prezes Stowarzyszenia Andrzej Mendyk.
Jak zapewnił pan Andrzej Malicki – znany i ceniony aktor i reżyser, był to początek – miejmy nadzieję długiej i wesołej – współpracy pomiędzy teatrem w Gnieźnie a Stowarzyszeniem Wielki Mały Uśmiech.
W czasie tego spotkania nie zabrakło słodkiego poczęstunku za sprawą sponsorów, za co podopieczni Stowarzyszenia serdecznie dziękują panu Sebastianowi Piecykowi, Prezesowi Zarządu spółki PHUP Poldrób Sp. z o.o. za dostarczone smakołyki, słodkości i napoje oraz panu Jarosławowi Grobelnemu, Prezesowi Zarządu Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Gnieźnie Sp. z o. o. za wspaniałe kubeczki i talerzyki, które będą dzieciom długo służyć.***************************************************************************

Autor i Serwis strony © NET-POS.pl