1. START
  2. AKTUALNOŚCI
  3. KONKURSY
  4. ORGANIZACJA
  5. KONTAKT

STOWARZYSZENIE " WIELKI MAŁY UŚMIECH "

O odpowiedzialności z Wielkim Małym UśmiechemJak wiadomo – Dzień Dziecka jest dniem wyjątkowym w kalendarzu. W tym roku podopieczni Stowarzyszenia „Wielki Mały Uśmiech” mieli wyjątkową okazję zakosztować odpowiedzialności za sprawne i bezpieczne funkcjonowanie miasta i powiatu.
Jak opowiedział nam Andrzej Mendyk, założyciel Stowarzyszenia, w tym roku dzieci otrzymały kilka niezwykłych zaproszeń.
Na zaproszenie Pana Prezydenta Miasta Gniezna, Tomasza Budasza, miały niepowtarzalną okazję do zapoznania się z bliska z działaniem Urzędu Miasta. Podopieczni Stowarzyszenia odwiedzili Pana Prezydenta w Jego gabinecie, gdzie pod okiem włodarza naszego miasta poznały smak odpowiedzialności, m.in. podpisując w jego imieniu istotne dokumenty. Jak powiedział nam Andrzej Mendyk –spotkanie z osobą posiadającą spory autorytet, będącą doskonałym wzorem dla dzieci, stanowi milowy krok w edukacji obywatelskiej podopiecznych Stowarzyszenia. Poza tym – świadomość podejmowanej odpowiedzialności – nawet jeśli tylko na chwilę, jest istotnym czynnikiem wychowawczym.
Emocjom tego dnia jednak nie było końca, ponieważ kolejni podopieczni Stowarzyszenia udali się do siedziby Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie. Dzięki zaproszeniu od Pana Komendanta Mariusza Dębskiego dzieci zapoznały się z odpowiedzialnością, spoczywającą na barkach dzielnych strażaków. Również tutaj gabinet Pana Komendanta stał przed podopiecznymi Stowarzyszenia „Wielki Mały Uśmiech” otworem. Dzieci zapoznały się z działaniem straży pożarnej, a dzięki uprzejmości Pana Komendanta otrzymały wstęp do stanowiska kierowania, z którego koordynowane są akcje w terenie.
Ostatnim przystankiem na pełnej wrażeń drodze przez nasze miasto była Komenda Powiatowa Policji. W imieniu gnieźnieńskich policjantów podopiecznych Stowarzyszenia przywitali Pani st. asp. Anna Osińska, Oficer Prasowy oraz Pan sierż. sztab. Arkadiusz Wieczorek, Profilaktyk Społeczny, którzy wskazali dzieciom drogę do gabinetu Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji Pana kom. Sławomira Sikorskiego. Podopieczni Stowarzyszenia „Wielki Mały Uśmiech” spędzili tam bardzo dużo czasu, zasypując Pana Komendanta pytaniami. Jak powiedział nam założyciel Stowarzyszenia, Pan Andrzej Mendyk, gdyby to tylko od policjantów i od dzieci zależało, najprawdopodobniej czarna noc zastałaby ich wszystkich na Komendzie, tak żywa konwersacja nawiązała się między gośćmi i gospodarzami.
Dzień Dziecka – pełen wrażeń, ale też spełniający funkcje edukacyjne – taki właśnie powinien być, byśmy mogli wychować następne pokolenie odpowiedzialnych i szczęśliwych obywateli naszego miasta.***************************************************************************

Autor i Serwis strony © NET-POS.pl