1. START
  2. AKTUALNOŚCI
  3. KONKURSY
  4. ORGANIZACJA
  5. KONTAKT

STOWARZYSZENIE " WIELKI MAŁY UŚMIECH "

Przygotowania „Wielkiego Małego Uśmiechu” do Dnia Matki


23 maja 2015
W minioną sobotę, dzieci ze Stowarzyszenia „Wielki Mały Uśmiech” przygotowywały się do jednego z najważniejszych świąt w roku – do Dnia Matki.
Założyciel Stowarzyszenia „Wielki Mały Uśmiech”, pan Andrzej Mendyk, specjalnie na tę okazję zaplanował przygotowanie laurek dla matek. Zanim jednak dzieci zabrały się do pracy, nauczyły się wierszyka, który każdy z nas pamięta z dzieciństwa:
Mamo, mamo cóż Ci dam,
tylko jedno serce mam,
a w tym sercu róży kwiat.
Mamo, mamo żyj sto lat !!!

Dzieci włożyły wiele wysiłku i inwencji w przygotowanie prezentów dla swoich mam. Powstały klasyczne laurki, wycinano serduszka i inne kształty aby zrobić wyjątkowe kartki dla mam. W czasie, gdy dzieci rysowały, kolorowały i pisały, pan Andrzej Mendyk opowiedział o historii Dnia Matki.
Jak jednak podkreśla założyciel Stowarzyszenia WMU najważniejsze było niesamowite zaangażowanie wszystkich podopiecznych Stowarzyszenia, zarówno tych najmłodszych, jak i nastoletnich. Istotne jest również to, że zauważalny jest także rozwój emocjonalny i intelektualny dzieci, które nie tylko nauczyły się okazywania pozytywnych emocji, ale również wyrażania ich. Zaskakujące było również bogate słownictwo, z którego dzieci korzystały. Powstały piękne, niezwykle kolorowe dowody miłości dzieci do ich mam.
Szczególne podziękowania należą się panu Sebastianowi Piecykowi, prezesowi firmy P.H.U.P. "Poldrób" Sp. z o.o. za słodki poczęstunek dla dzieci, który dał małym podopiecznym Stowarzyszenia siłę do dalszej pracy.***************************************************************************

Autor i Serwis strony © NET-POS.pl