1. START
  2. AKTUALNOŚCI
  3. KONKURSY
  4. ORGANIZACJA
  5. KONTAKT

STOWARZYSZENIE " WIELKI MAŁY UŚMIECH "

Ferie z Wielkim Małym Uśmiechem (część 1)


16 stycznia 2016
Nadeszły tak bardzo wyczekiwane przez dzieci ferie zimowe, czas odpoczynku beztroskiej zabawy.
W Stowarzyszeniu „Wielki Mały Uśmiech” nie jest inaczej. Jak zapewniają nas założyciele Stowarzyszenia, Państwo Kinga i Andrzej Mendyk, ferie to taki czas, kiedy w trosce o dzieci trzeba zapewnić im różnorodne zajęcia i rozrywkę. Dla małych podopiecznych Stowarzyszenia najistotniejszym jest zainteresowanie, okazywane im przez dorosłych. Przez całe ferie zimowe dzieci mają okazje do wspaniałych spotkań, wycieczek i wesołej zabawy.
Ciąg atrakcji, przygotowanych przez Stowarzyszenie dla dzieci, rozpoczął się już w sobotę, 16 stycznia. Podopieczni Stowarzyszenia oraz wielu innych małych widzów miało okazję podziwiać w Teatrze imienia Aleksandra Fredry inscenizację bajki Cherlesa Perrlauta Pt. „Pinokio”. Dzieci strasznie lubią wizyty w teatrze, fascynuje je kreowany tam kolorowy, fantastyczny, bajkowy świat, pełen szczęśliwych zakończeń po trudnych przygodach.
W atmosferze bajek i wierszy odbyło się również kolejne spotkanie podopiecznych Stowarzyszenia „Wielki Mały Uśmiech”. W minioną środę dzieci odwiedzili prominentni goście. Pani Beata Tarczyńska, Starosta Powiatu Gnieźnieńskiego oraz Wicestarosta pan Jerzy Berlik. Już od progu gości powitały gorące owacje i setki pytań. Wyobraźnia dzieci nie zna granic, ich ciekawość jest jeszcze większa. Ponieważ dzieci miały ferie, więc pytały o to, czy pracując w starostwie ma się wakacje. Oprócz pytań o to, czy praca starosty jest trudna, dzieci zapytały o to, kto jest w powiecie ważniejszy pani starosta, czy pan starosta?
Goście przybyli na spotkanie doskonale przygotowani i uzbrojeni we wspaniałe baśnie. Przygodę z bajkami rozpoczęła Pani Starosta Beata Tarczyńska, uroczym wierszem Urszuli Kozłowskiej pt. „Wars i Sawa”, a następnie przeczytała bajkę „O dzielnym krawczyku”. Natomiast pan Jerzy Berlik, Wicestarosta Powiatu Gnieźnieńskiego, zaprezentował wiersz Juliana Tuwima pt. „Spóźniony słowik” oraz pozostając w ptasim raju – bajkę o „Brzydkim kaczątku”. Czytanie dzieciom to wspaniała zabawa i rozrywka zarówno dla najmłodszych, jak i dla dorosłych. Entuzjazm małych słuchaczy i ich zaangażowanie zostało nagrodzone quizem, w którym dzieci odpowiadały na pytania, dotyczące dopiero co usłyszanych utworów. Wszystkie dobre odpowiedzi nagradzane były drobnymi słodkościami.
Na czwartek założyciel Stowarzyszenia pan Andrzej Mendyk przygotował wraz z panią Barbarą Kędzierską, właścicielką firmy „Leo-Libra” - „Dziki Dwór pod Kaczką” zupełnie inną, lecz nie mniej smakowitą rozrywkę. Dosłownie smakowitą, ponieważ dzieci ze Stowarzyszenia spędziły wesoło czas, pichcąc i kucharząc w przestronnej kuchni, pod czujnym i fachowym okiem pani Romy Ryszkowskiej, szefowej kuchni. Maluchy i młodzież przygotowywali klopsy, doskonale bawiąc się przy przyprawianiu, lepieniu i obtaczaniu w tartej bułce klopsów. Najmłodsi, wyczerpani tak odpowiedzialnym zadaniem, jakim jest przygotowanie klopsików, udały się wraz z opiekunem do pokoju zabaw. Starsi podopieczni Stowarzyszenia „Wielki Mały Uśmiech” pracowali dalej z zakasanymi rękawami, by przygotowane przez nich dania były jak najsmaczniejsze. Serdeczne podziękowania składamy na ręce pani Barbary Kędzierskiej, która nie tylko zaprosiła dzieci do kuchni w swojej restauracji, ale też wraz z nimi przygotowywała jedzenie.
Później również starsi podopieczni Stowarzyszenia udali się do pokoju zabaw, by wraz z młodszymi dziećmi czekać na efekty swojej ciężkiej pracy w kuchni. Nie kazano dzieciom czekać długo, już po zaledwie kwadransie zaserwowano wspaniały posiłek, od którego zapachu nie tylko dzieciom ślinka ciekła do ust.
Pierwszy tydzień zimowych wakacji dzieci zakończyły zabawą karnawałową z panią Katarzyną Mendyk, która zapewniła wiele atrakcji. W sobotę wesołym śmiechom, tańcom i krzykom nie było końca. Gry i zabawy przygotowane przez panią Kasię ze Stowarzyszenia zapewniły dzieciom nie tylko wiele okazji do spontanicznych wybuchów radości, ale też dużo ruchu, by spalić wszystkie kalorie z pysznej czwartkowej uczty.
Jak to dobrze, że to jeszcze nie koniec ferii !!!
Jeszcze tyle może się zdarzyć !***************************************************************************

Autor i Serwis strony © NET-POS.pl