1. START
  2. AKTUALNOŚCI
  3. KONKURSY
  4. ORGANIZACJA
  5. KONTAKT

STOWARZYSZENIE " WIELKI MAŁY UŚMIECH "

Ferie z Wielkim Małym Uśmiechem (część 2)


25 stycznia 2016
Zimowe ferie już za nami, za to wspaniałe wspomnienia zostaną z nami długo. I chociaż pogoda nie dopisała, to atrakcji było w bród.
W poniedziałek, 25 stycznia, Andrzej Mendyk wraz z podopiecznymi Stowarzyszenia „Wielki Mały Uśmiech” odwiedzili Pizzerię w Piwnicy & Okey Club przy ul. Moniuszki 3 (PASAŻ), gdzie na zaproszenie Liliany i Macieja Zych dzieci zjadły najlepszą, najsmaczniejszą pizzę w Gnieźnie. Gry i zabawy, które towarzyszyły przygotowywaniu pizzy rozbawiły każdego. Największą jednak niespodzianką była obecność Prezydenta Miasta Gniezna Pana Tomasza Budasza. Pan Prezydent wraz z dziećmi uczył się pod okiem doświadczonych kucharzy jak przygotować najlepszą pizzę. Oprószone mąką dzieci z zapałem urabiały i formowały ciasto na pizzę, by następnie samemu wybrać ulubione dodatki i samodzielnie ułożyć je na cieście. Podopieczni Stowarzyszenia doskonale bawili się z niezwykle sympatyczną obsługą lokalu, a malowania twarzy nie uniknął nawet Prezydent Budasz, Nim ostatnie okruszki pysznych pizz zniknęły z talerzy dzieci, śmiechom i radości nie było końca. Jak podkreśla Andrzej Mendyk – Jesteśmy bardzo wdzięczni za wspaniałą atmosferę i możliwość nauki. Każde z dzieci na zakończenie dnia pełnego smacznych wrażeń otrzymało dyplom pizzermana.
Prezydencki tydzień w Stowarzyszeniu zakończył się w sobotę, 30 stycznia, bajkowym akcentem. W siedzibie „Wielkiego Małego Uśmiechu” dzieci wysłuchały bajek, opowiedzianych przez Pana Tomasza Budasza, Prezydenta Miasta Gniezna oraz jego Zastępcy, Pana Jarosława Grobelnego. Pan Prezydent przeczytał dzieciom bajkę Hansa Christiana Andersena pt. „Dziewczynka z zapałkami”, natomiast pan Prezydent Grobelny wybrał baśń pt.” Kołnierzyk”. Dzieciom bardzo podobały się baśnie i chętnie wzięły udział w quizie, tym bardziej, że dobre odpowiedzi nagradzane były drobnymi upominkami, słodyczami i bransoletkami z symbolami Królewskiego Miasta Gniezna.
Najlepiej dzieci bawiły się jednak, wypytując Pana Prezydenta o wszystko. Ciekawość podopiecznych Stowarzyszenia nie zna granic, a ich odwaga do zadawania pytań rosła wraz z każdą wesołą i otwartą odpowiedzią Pana prezydenta. Dzieci nie ograniczyły się do zadawania pytań o to, dlaczego Pan prezydent chciał zostać prezydentem, nie omieszkały też zaspokoić swojej ciekawości odnośnie prywatnego życia Prezydenta Tomasza Budasza.
Panowie prezydenci przypomnieli sobie swoje dzieciństwo, koparki i wozy strażackie, którymi tak bardzo lubili się bawić i dołączyli do roześmianych dzieci. Jak mówi założyciel Stowarzyszenia „Wielki Mały Uśmiech” pan Andrzej Mendyk – „Niezwykle cieszy nas to, że nasi wspaniali goście tak dobrze bawili się w towarzystwie naszych podopiecznych”.
Takie ferie warto będzie wspominać jeszcze przez długi czas, a naładowane akumulatorki starczą do letnich wakacji, tym bardziej, że po drodze na dzieci czeka wiele nowych niespodzianek i wesołych przygód w Stowarzyszeniu „Wielki Mały Uśmiech”.***************************************************************************

Autor i Serwis strony © NET-POS.pl