1. START
  2. AKTUALNOŚCI
  3. KONKURSY
  4. ORGANIZACJA
  5. KONTAKT

STOWARZYSZENIE " WIELKI MAŁY UŚMIECH "

Od Młodej Pary z Wielkim Małym Uśmiechem
Pomagać dzieciom można na różne sposoby, również inspirując do tego innych.
Jak opowiedział nam Andrzej Mendyk, Prezes Stowarzyszenia WMU, pomoc dla jego podopiecznych przychodzi czasami z najmniej spodziewanej strony. Tym razem wzruszony Pan Andrzej pokazał nam zawiadomienie o ślubie, na którym Młoda Para zamieściła poniższy wierszyk.

Piękne kwiaty, lecz uśmiechy dzieci są piękniejsze.
Miło bukiet dostać, lecz są sprawy istotniejsze.
Prosimy zatem o pomoc nie tracąc oddechu
Dla Stowarzyszenia Wielkiego Małego Uśmiechu.
Zamiast więc ślicznych goździków i róż główek,
Prosimy o długopis, piórnik lub ołówek
Oraz o kredki i inne przybory szkolne,
Aby dzieci do nauki pole miały wolne!


Dzięki ich inwencji oraz mobilizacji członków ich Rodzin i Przyjaciół Stowarzyszenie Wielki Mały Uśmiech otrzymało wielki kosz pełen najróżniejszych przyborów szkolnych, dzięki którym dzieci ze Stowarzyszenia rozpoczną we wrześniu rok szkolny z nowymi piórnikami i zeszytami.
Jak w rozmowie z nami stwierdzili Państwo Młodzi: „Na ślubach zawsze wręczane są wielkie bukiety kwiatów, na które wydawane są spore sumy pieniędzy, a które więdną już po kilku dniach. Wspieramy cele Stowarzyszenia już od roku i postanowiliśmy uczynić nasz ślub dniem wyjątkowym nie tylko dla nas, ale również dla dzieci.”
Inspiracją dla wyboru przyborów szkolnych w miejsce tradycyjnych bukietów kwiatów była dla Młodej Pary świadomość, jak wielkim wydatkiem jest dla rodziny wyposażenie dziecka w nowe, kolorowe przybory szkolne, z których mały uczeń może być dumny.
Pan Prezes Andrzej Mendyk nie ukrywa, iż taka postawa Młodej Pary bardzo go cieszy i ma on nadzieję na to, że w przyszłości uda mu się zachęcić do tego inne pary, wstępujące w związek małżeński, ponieważ nawet najmniejsza pomoc to uśmiech dziecka, któremu pomaga Stowarzyszenie Wielki Mały Uśmiech.


***************************************************************************

Autor i Serwis strony © NET-POS.pl