1. START
  2. AKTUALNOŚCI
  3. KONKURSY
  4. ORGANIZACJA
  5. KONTAKT

STOWARZYSZENIE " WIELKI MAŁY UŚMIECH "

Wielki Mały Uśmiech w Muzeum Mydła i Historii Brudu
W sobotę, 27 września, Andrzej Mendyk i podopieczni Stowarzyszenia Wielki Mały Uśmiech odwiedzili Muzeum Mydła i Historii Brudu w Bydgoszczy.
Jak w rozmowie z nami powiedział Pan Andrzej Mendyk, Prezes Stowarzyszenia, dzięki pomocy wielu sponsorów udało się zorganizować całodniową wycieczkę dla ponad 40 osób. Główną atrakcją była wizyta w Muzeum Mydła, niezwykle interesującym miejscu, w którym dzieci nie tylko dowiedziały się, do czego służyły wielkie balie, ale też miały okazję zobaczyć, jak dawniej prano ubrania na tarze. Dzięki uprzejmości właścicieli muzeum, pani Darii Kieraszewicz i Pana Adama Bujnego, podopieczni Stowarzyszenia WMU zostali zwolnieni z opłaty za wstęp do tego niezwykłego i zabawnego muzeum.
W ramach tej wizyty dzieci nie tylko poznały historię, ale dostały też niespotykaną możliwość samodzielnego wykonania kolorowego i pachnącego mydełka dla siebie. Jak zapewnił nas Prezes Andrzej Mendyk nie był to wcale koniec atrakcji. Tak w drodze do Bydgoszczy, jak i z powrotem dzieci brały udział w zagadkach, szaradach i kalamburach, w których nagrodami były drobne upominki w postaci słodyczy. Staramy się rozwijać w naszych podopiecznych ciekawość i chęć do współzawodnictwa – powiedział pan Prezes. Dzięki temu dzieci łatwiej i chętnej się uczą, a to właśnie edukacja i wiara we własne siły będą stanowić o przyszłości naszych podopiecznych.
Dzięki wsparciu Firmy Macioszek spółka jawna, za co podopieczni Stowarzyszenia pięknie dziękują, na dzieci oczekiwał również piknik, co po całym dniu wrażeń pozwoliło im zregenerować siły do dalszej podróży i nowych zagadek i konkursów, zorganizowanych przez opiekunów.***************************************************************************

Autor i Serwis strony © NET-POS.pl