1. START
  2. AKTUALNOŚCI
  3. KONKURSY
  4. ORGANIZACJA
  5. KONTAKT

STOWARZYSZENIE " WIELKI MAŁY UŚMIECH "

O odpowiedzialności z Wielkim Małym UśmiechemW minioną sobotę, 30 lipca, w Stowarzyszeniu „Wielki Mały Uśmiech” odbyły się pokazy ratownictwa medycznego, połączone z egzaminem na Młodego Ratownika.
Porozbijane auta, karetka pogotowia i wóz Straży Pożarnej, krzyki, krew – istne pandemonium zapanowało w minioną sobotę na placu pod Kościołem pw. Chrystusa Wieczystego Kapłana w Gnieźnie. Krew była sztuczna, a krzyki oznaczały śmiech uczestników i widzów pokazów profesjonalnego ratownictwa medycznego, zorganizowanego przez Stowarzyszenie „Wielki Mały Uśmiech”.
Wakacje, to czas zabaw i odprężenia, ale też niestety zmniejszonej czujności, niestety – również na drodze. Podopieczni Stowarzyszenia WMU już od dawna poznawali zasady udzielania pierwszej pomocy, a sobotnie pokazy, przygotowane i przeprowadzone przez specjalistyczne jednostki ratownictwa medycznego z gnieźnieńskiego Zakładu Opieki Zdrowotnej oraz z gnieźnieńskiej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, były jedynie wstępem do późniejszego egzaminu. Dzieci ze Stowarzyszenia z wielkim zaangażowaniem podeszły do tego wyzwania, ucząc się zasad właściwego zachowania się w razie wypadku. Już od kilku tygodni brały udział w specjalnie dla nich zorganizowanych zajęciach z zakresu udzielania pierwszej pomocy medycznej, a w sobotę przeszły egzamin teoretyczny i praktyczny, na który składały się pytania z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz pokaz właściwego udzielania pomocy poszkodowanym. W trakcie egzaminu wykorzystano profesjonalny fantom, na którym podopieczni Stowarzyszenia zaprezentowali swoje umiejętności.
ałości egzaminu przyglądała się specjalna komisja, w skład której weszli: Pan Wiceprezydent Jarosław Grobelny, Pani Kinga Mendyk – dyplomowana pielęgniarka oraz Pan Piotr Kordek – ratownik medyczny z wieloletnim stażem.
Jak powiedział nam założyciel Stowarzyszenia Pan Andrzej Mendyk – wszystkie dzieci biorące udział w egzaminie zaprezentowały naprawdę wysoki poziom wiedzy teoretycznej i praktycznej, co jest wielkim powodem do dumy. Trójka podopiecznych Stowarzyszenia wyróżniła się jednak na tle swoich koleżanek i kolegów. Najlepsze wyniki z egzaminu uzyskały: Natalia Josiak, Julia Szkwarek i Nicole Zwolenkiewicz.
Pan Wiceprezydent Jarosław Grobelny tak skomentował umiejętności „Młodych Ratowników”: „Możemy być dumni z poziomu wiedzy, jaki reprezentują ci młodzi ludzie. Ja osobiście czuję się bezpieczniejszy, wiedząc, że wśród gnieźnieńskiej młodzieży rosną osoby świadome konieczności prowadzenia pierwszej pomocy – i umiejące ją przeprowadzić na tak wysokim poziomie.”
Specjalne podziękowania Stowarzyszenie „Wielki Mały Uśmiech” kieruje do kierownictwa gnieźnieńskiego Zakładu Opieki Zdrowotnej oraz gnieźnieńskiej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej za udostępnienie pojazdów ratowniczych wraz z załogami, a także grupie SANOK AUTO KASACJA KŁECKO za dostarczenie samochodów, będących tłem dla przeprowadzonych pokazów.***************************************************************************

Autor i Serwis strony © NET-POS.pl