1. START
  2. AKTUALNOŚCI
  3. KONKURSY
  4. ORGANIZACJA
  5. KONTAKT

STOWARZYSZENIE " WIELKI MAŁY UŚMIECH "

Pożar serc w Stowarzyszeniu „Wielki Mały Uśmiech”


25 lipca 2015
W minioną sobotę, 25 lipca, dzieci ze Stowarzyszenia „Wielki Mały Uśmiech” gasiły pożar serc z pomocą strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie, a nad bezpieczeństwem ich zdrowia czuwał utytułowany ratownik medyczny, pan Piotr Kordek.
Jak powiedział nam założyciel Stowarzyszenia „Wielki Mały Uśmiech” pan Andrzej Mendyk, to spotkanie było możliwe dzięki zaangażowaniu Pana Piotra Kordka, któremu udało się zorganizować spotkanie z gnieźnieńskimi strażakami, na które zaprosił dzieci ze Stowarzyszenia. Na podjeździe przed siedzibą Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie na dzieci ze Stowarzyszenia „Wielki Mały Uśmiech” czekały wszystkie wozy strażackie w pełnej gali, a także ambulans, który dzieci miały okazję zwiedzić. Olbrzymie wrażenie na dzieciach zrobił alarm i natychmiastowy wyjazd jednostek straży pożarnej. Podopieczni Stowarzyszenia WMU najpierw zapoznali się z charakterystyką pracy ratownika medycznego, a następnie poznały wyposażenie karetki i mogły się samodzielnie przekonać, na jak niewielkiej przestrzeni ratowane jest ludzkie życie. Później dzieci zadawały pytania, m.in. o to, jak to jest być ratownikiem medycznym i jak zostać kierowcą karetki.
Deszcz, który rozszalał się nad miastem zagonił małych zwiedzających do środka budynku Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, gdzie czekały na nich kolejne atrakcje. Roli przewodnika podjął się strażak, pan Tomasz Pakulski. Dzieci miały okazję poznać dokładnie wyposażenie wozu strażackiego, a także jak dokładnie wygląda procedura i zachowanie się strażaków po ogłoszeniu alarmu. Dzieci z zainteresowaniem oglądały strój strażacki i wykorzystały okazję do przymierzenia hełmu strażackiego oraz ciężkiego stroju strażaka.
Szczególne podziękowania założyciel Stowarzyszenia „Wielki Mały Uśmiech” Andrzej Mendyk składa na ręce pana Krzysztofa Bestwiny, Dyrektora Zespołu Opieki Zdrowotnej w Gnieźnie za udostępnienie karetki pogotowia ratunkowego wraz z obsadą oraz przekazanie drobnych upominków dla małych podopiecznych Stowarzyszenia. Serdecznie dziękujemy również ratownikom medycznym, pani Karolinie Grobelnej i panu Grzegorzowi Janikowi oraz strażakowi panu Tomaszowi Pakulskiemu, za zaprezentowanie swojej trudnej i wymagającej, lecz bardzo satysfakcjonującej pracy. Nasi podopieczni pragną również podziękować panu Sebastianowi Piecykowi, prezesowi firmy P.H.U.P. "Poldrób" Sp. z o.o., za bogaty poczęstunek, który dał im siłę do zwiedzania i zadawania pytań.
***************************************************************************

Autor i Serwis strony © NET-POS.pl