1. START
  2. AKTUALNOŚCI
  3. KONKURSY
  4. ORGANIZACJA
  5. KONTAKT

STOWARZYSZENIE " WIELKI MAŁY UŚMIECH "

Pożegnanie wakacji z Wielkim Małym Uśmiechem


29 sierpnia 2015
W sobotę, 29 sierpnia, dzieci ze Stowarzyszenia „Wielki Mały Uśmiech” pożegnały wakacje letnie grami i zabawami na świeżym powietrzu.
Na dzieci czekało bardzo wiele atrakcji, przygotowanych specjalnie na tę okazję przez Andrzeja Mendyka, Założyciela Stowarzyszenia „Wielki Mały Uśmiech”. Dzięki niemu mali podopieczni mogli wybawić się na dmuchanym zamku a po zabawie na dzieci czekała wata cukrowa i popcorn. Na terenie wiaty edukacyjnej „Gajówka” dzieci mogły bezpiecznie korzystać ze wspaniałej pogody, grać w piłkę, gonić się i bawić.
Mali podopieczni Stowarzyszenia WMU mieli niepowtarzalną okazję pojeździć bryczką. Konik wzbudził zachwyt, szczególnie wśród najmłodszych. Dla wielu z nich było to pierwsze tak bliskie spotkanie z koniem. Gdy już wszystkie dzieci nacieszyły się konnymi przejażdżkami po leśnych dróżkach, ich emocje niemal do czerwoności rozpaliły quady. Dzieci chwaliły się między sobą, jak szybko jechały i starały się zająć miejsce w kolejce, by zapewnić sobie chociaż jeszcze jedną przejażdżkę.
Na terenie wiaty edukacyjnej „Gajówki” znajduje się olbrzymi grill, z którego opiekunowie Stowarzyszenia „Wielki Mały Uśmiech” zrobili wspaniały użytek. Każde z dzieci mogło najeść się do syta kiełbasek, dzięki czemu miały siłę do dalszych gier i zabaw. Przygotowano dla nich zawody sportowe, w trakcie których podopieczni Stowarzyszenia zostali podzieleni na drużyny, które rywalizowały w wielu różnych konkurencjach. Jak powiedział nam Andrzej Mendyk, założyciel Stowarzyszenia WMU, zajęcia te to nie tylko promocja sportu i aktywnego wypoczynku, ale przede wszystkim możliwość nauczenia dzieci, czym jest rywalizacja fair play, a także jak istotna jest współpraca dla osiągnięcia zamierzonego efektu. Nagrodą w zawodach były medale.
Jednym z gości, którzy zaszczycili nas swoją obecnością, był Prezydent Miasta Gniezna Pan Tomasz Budasz.
O oprawę muzyczną zadbał Robert Rynarzewski, czyli DJ Ryniu. Przeboje dla najmłodszych bawiły wszystkich, bez względu na wiek.
Specjalne podziękowania Założyciel Stowarzyszenia „Wielki Mały Uśmiech” pan Andrzej Mendyk przekazuje Nadleśniczemu z Nadleśnictwa Gniezno panu Michałowi Michalakowi oraz pani Karolinie Fiutak-Łachowskiej i panu Jarosławowi Olejniczakowi za udostępnienie wiaty edukacyjnej „Gajówka”, gdzie dzieci mogły się bezpiecznie bawić.
Dzieci gorąco dziękują panom Adamowi Rakowskiemu i Mirosławowi Ignasiakowi za wspaniałe przejażdżki bryczką oraz panom Jarkowi Zielińskiemu, Markowi Bugajakowi oraz Waldemarowi Konieczce z Grupy ATV Gniezno za niezapomnianą zabawę i emocjonującą jazdę na quadach. Mali podopieczni Stowarzyszenia ”Wielki Mały Uśmiech” serdecznie dziękują pani Magdalenie Sekulskiej, sołtysowi z miejscowości Osiniec, za udostępnienie akcesoriów do gier i zabaw oraz za słodkie upominki, a także panu Tomaszowi Karskiemu z firmy „Karuś” z Gniezna za watę cukrową i popcorn.Już wkrótce więcej zdjęć
***************************************************************************

Autor i Serwis strony © NET-POS.pl