1. START
  2. AKTUALNOŚCI
  3. KONKURSY
  4. ORGANIZACJA
  5. KONTAKT

STOWARZYSZENIE " WIELKI MAŁY UŚMIECH "

Jego Ekscelencja Prymas Polski z Wielkim Małym Uśmiechem
W minioną sobotę, 4 października, o godzinie 11 rano, Jego Ekscelencja Prymas Polski Abp Wojciech Polak odwiedził podopiecznych Stowarzyszenia Wielki Mały Uśmiech.
Jak opowiedział nam Andrzej Mendyk, Prezes Stowarzyszenia WMU, Jego Ekscelencja Prymas Polski uczynił nam ten zaszczyt i z radością przyjął zaproszenie na jedno z cyklicznych spotkań, podczas których znane osobistości czytają dzieciom baśnie i opowiadania. Głównym celem tych spotkań jest pomoc dzieciom. Stowarzyszenie stara się walczyć o zaspokajanie wszystkich potrzeb swoich podopiecznych.
Ksiądz Prymas Abp Wojciech Polak przeczytał dzieciom legendę o swoim imienniku, świętym Wojciechu, który jest patronem naszego miasta. W czasie czytania Jego Ekscelencja robił przerwy, w trakcie których uzupełniał legendę o fakty znane z historii, ożywiając opowieść o świętym i męczenniku.
Ksiądz Prymas Abp Wojciech Polak nawiązał wspaniały kontakt z dziećmi, zadając im pytania i nagradzając odważnych odpowiadających drobnymi słodkościami. Serdeczna postawa księdza Prymasa oraz jego uśmiech zachęciły dzieci do zadawania pytań, nawet tych niezwiązanych z wysłuchaną legendą o świętym Wojciechu. Zaciekawieni podopieczni Stowarzyszenia Wielki Mały Uśmiech pytali abp Polaka o to, co to oznacza „być prymasem” i co trzeba zrobić, by nim się stać. W odpowiedzi Jego Ekscelencja wspomniał o powołaniu oraz o latach nauki i pracy; wiele również mówił o papieżu Janie Pawle II.
Dzieci przygotowały na to spotkanie dwa utwory muzyczne, które zaśpiewały przy akompaniamencie gitary. Przy piosence Sylwii Grzeszczak pt. „Małe rzeczy” cała sala przyłączyła się do śpiewania, nawet Ksiądz Prymas Abp Wojciech Polak dał się porwać radosnej atmosferze i włączył się do śpiewania refrenu piosenki.
Pod koniec spotkania ksiądz Prymas rozdał dzieciom słodkie upominki oraz kolorowanki z życiorysem papieża Polaka, świętego Jana Pawła II, pobłogosławił również wszystkich uczestników spotkania, a w szczególności małych podopiecznych Stowarzyszenia Wielki Mały Uśmiech.
***************************************************************************

Autor i Serwis strony © NET-POS.pl