1. START
  2. AKTUALNOŚCI
  3. KONKURSY
  4. ORGANIZACJA
  5. KONTAKT

STOWARZYSZENIE " WIELKI MAŁY UŚMIECH "

„Wielki Mały Uśmiech” o uzależnieniach i innych zagrożeniach


19 września 2015
W nowoczesnym świecie na dzieci i młodzież czyha wiele zagrożeń. Podopieczni Stowarzyszenia „Wielki Mały Uśmiech” poznali je w minioną sobotę.
Jak powiedział nam Andrzej Mendyk, Założyciel Stowarzyszenia „Wielki Mały Uśmiech”, podopieczni Stowarzyszenia jak i inne dzieci narażone są na efekty różnych uzależnień. Na ostatnim spotkaniu dzieci wysłuchały wykładu, przedstawionego przez opiekunkę grupy panią Katarzynę Mendyk, dotyczącego różnych uzależnień, jak palenie papierosów, alkoholizm, czy zażywanie narkotyków. Bardzo aktywnie brały udział w dyskusji o tym, czym jest uzależnienie i jak zachowują się osoby uzależnione od różnych używek. Dzieci poznały też różne rodzaje używek i ich niszczycielski wpływ na ciało i umysł człowieka. Podopieczni Stowarzyszenia chętnie rozmawiali o przeciwdziałaniu uzależnieniom i każdy z nich podpisał własnoręcznie narysowaną deklarację, że nigdy nie sięgnie po żadne używki.
Drugą część spotkania poprowadziły panie z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie asp. szt. Aldona Nowak i sierż. szt. Donata Szymalak. Policjantki opowiedziały o zagrożeniach, które czyhają na dzieci w drodze do szkoły i powrotem do domu, a także o tym, jak powinny reagować, gdy ktoś obcy czymś je częstuje. Następnie policjantki opowiedziały dzieciom o tym, czym jest „zły dotyk”, jak go rozpoznać i co wtedy należy zrobić, przeprowadziły również quiz, pytając o to, czego mali podopieczni nauczyli się w czasie spotkania, nagradzając dobre odpowiedzi drobnymi upominkami. Każde z dzieci otrzymało również odblask, aby zwiększyć swoje bezpieczeństwo na drodze po zmroku. Serdecznie dziękujemy paniom asp. szt. Aldonie Nowak i sierż. szt. Donacie Szymalak za wspaniałe podejście do trudnych tematów i całą przekazaną wiedzę.
Nasi podopieczni pragną także podziękować panu Sebastianowi Piecykowi, prezesowi firmy P.H.U.P. "Poldrób" Sp. z o.o., za przepyszne jedzonko.***************************************************************************

Autor i Serwis strony © NET-POS.pl