1. START
  2. AKTUALNOŚCI
  3. KONKURSY
  4. ORGANIZACJA
  5. KONTAKT

STOWARZYSZENIE " WIELKI MAŁY UŚMIECH "

Afryka już nie taka dzika dla „Wielkiego Małego Uśmiechu”


15 sierpnia 2015
W minioną sobotę, 15 sierpnia, mali podopieczni Stowarzyszenia „Wielki Mały Uśmiech” otrzymali niezwykły prezent, wycieczkę do wspaniałego Afrykarium we wrocławskim ogrodzie zoologicznym.
Wrocławskie Afrykarium stanowi unikatowy kompleks akwariów i basenów, przedstawiający różne ekosystemy Afryki. Jego piękno w minioną sobotę miały okazję podziwiać dzieci ze Stowarzyszenia „Wielki Mały Uśmiech”. Jak zapewnił nas założyciel Stowarzyszenia WMU, pan Andrzej Mendyk, walory edukacyjne były istotnym kryterium przy wyborze miejsca wycieczki, lecz to możliwość dania dzieciom niesamowitej radości i fantastycznych przeżyć były dla niego najważniejsze.
Dzieci na początku zwiedzania wręcz oniemiały przytłoczone niezwykłymi widokami. Wspaniałe zwierzęta, niemal na wyciągnięcie ręki, to przecież marzenie każdego, niezależnie od wieku! Zafascynowani podopieczni Stowarzyszenia WMU przenieśli się lotem błyskawicy na Czarny Ląd i podziwiali z lekką nutką strachu rekiny, pływające tuż nad ich głowami, z zaskoczeniem olbrzymie hipopotamy, które są bardzo zwinne w wodzie, natomiast kolonię golców – niezdarnych gryzoni, oglądały z rozbrajającym śmiechem. Wszystkich atrakcji, które na małych zwiedzających czekały w Afrykarium nie sposób wymienić, lecz każda z nich dawała bezcenną radość każdemu małemu podopiecznemu Stowarzyszenia „Wielki Mały Uśmiech”.
Aby dzieci nie opadły z sił sponsorzy ufundowali podopiecznym Stowarzyszenia WMU posiłek w restauracji sieci McDonald’s. Już samo to dla każdego dziecka stanowi nie lada atrakcję, lecz w połączeniu ze wspaniałą wycieczką zapewniło dzieciom dzień niezapomnianych wrażeń.
Jak powiedział nam założyciel Stowarzyszenia WMU, pan Andrzej Mendyk ta wspaniała wycieczka nie mogłaby się odbyć bez pomocy hojnych sponsorów - pana Sebastiana Piecyka, prezesa firmy P.H.U.P. "Poldrób" Sp. z o.o., firmy „BOL-ANN” A.T.M. Stelmaszykowie Sp. J. oraz McDonald's Polska, a także Firmy Macioszek Spółka Jawna. To dzięki ich wsparciu była możliwa ta niezwykła wyprawa, za co podopieczni Stowarzyszenia „Wielki Mały Uśmiech” dziękują z całego serca.
***************************************************************************

Autor i Serwis strony © NET-POS.pl